Od září 2017 probíhá v Galerii Rudolfinum v Praze výstava KRIŠTOFA KINTERY nazvaná Nervous Trees, kterou jsme se rozhodli navštívit na své podzimní výpravě za uměním.

Výstavou nás opět provedla lektorka galerijní edukace. Samotná výstava byla plná překvapení, nečekaných pohledů a odhalení. Děti se setkaly s prapodivnými krajinami, přírodninami i neobvyklými tvory, ze kterých je nejvíce uchvátil Démon růstu a skupinka nervózních stromů. Mohly nahlédnout i do nitra výtvarníkova ateliéru. Statečně překonaly i strach z výšky – na lešení, které bylo vestavěno přímo v galerijním sále. Nejvíce vzrušení ale vyvolala jednoznačně „hromada sněhu“ v dalším sále, na jejímž vrcholu se usadil Jukebox. Nečekaná hudba byla výtečná a „sníh“ ještě víc…

Závěrem si děti olepené kuličkami polystyrenu, které za sebou trousily, vytvořily na podnět lektorky své vlastní zrecyklovatelné krajiny z umělých materiálů, tedy     uměl(eck)é krajiny, jak se lektorský program nazýval. Opět jsme zjistili, že svět lze nahlížet z různých úhlů, mnohdy překvapivě, nečekaně a kouzelně. Děvčata vytvořila krajinu měst provázaných se stromy, potokem a propojenou soustavou cest, ve které nechyběl ani tlampač a kluci krajinu s navazující soustavou továren na výrobu času, včetně objektu „času“ samotného. Návštěvu galerie jsme ukončily v Artparku, lektorském centru galerie, kde děti objevovaly … a nalézaly.

Nakonec bychom chtěli poděkovat lektorskému centru galerie za krásný zážitek, Vlaďce Munzarové, Veronice Dufkové, Nele Kozákové a Veronice Sedláčkové za pomoc s organizací a Báře Sedláčkové za krásné fotografie.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment